środa, 13 maja 2015

Dieta vs Życie

Niektóre z nas myślą w ten sposób: 

Przejdę na dietę, zrzucę tych kilka zbędnych kilogramów, a potem będę uważała na efekt jojo. Pomęczę się 2-3 tygodnie, ale za to będę mieć fajną sylwetkę

Niestety, takie myślenie jest błędne. Chodzi o styl życia. Aby schudnąć efektywnie, trzeba go zmienić. Pomyśl - jeśli Twój aktualny styl życia doprowadził do tego, że przybyło Ci dodatkowych 10 kilogramów, to dlaczego znów nie miałoby się to powtórzyć? 

Poza tym słowo "dieta" rozumiane jest zazwyczaj jako coś czasowego, przemijającego. Przechodzę na dietę na jakiś czas, a potem wracam do pączków i tłustego jedzenia z McDonald's. Chyba nie tędy droga? Dieta pozwoli Ci zmienić wygląd, ale tylko na jakiś czas. Zmień swój styl życia. Znasz przysłowie, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka? Trzeba się po prostu przyzwyczaić do tego, że jada się zdrowo. 

Nie wiesz od czego zacząć? Kup sobie książkę albo e-booka, jest ich cała masa na rynku. Nie masz motywacji? W grupie raźniej, namów koleżankę na to, żeby zmieniła swoje życie razem z Tobą. Będzie się motywować wzajemnie. Nadal nie wiesz co zrobić? Trener personalny może być jakimś wyjściem z sytuacji, jeśli Cię na niego stać. 

Pamiętaj, że nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

4 komentarze:

 1. i ten pierwszy krok jest najtrudniejszy. Ale zdrowa dieta to same plusy. Nie możemy ślepo podążać za tym, co oferuje nam przemysł spożywczy... Musimy sami zadbać o siebie i nie traktować tego jako wyrzeczeń. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz całkowitą rację. Mam za sobą wiele lat zaburzeń odżywiania, tyłam w miesiąc 10 kg aby je zrzucić w 2 tygodnie. Prawie całe moje życie to huśtawka wagi i walka z jedzeniem. Bo niezdrowe takie dobre a warzywa takie okropne. Musiało minąć wiele lat zanim zrozumiałam, że muszę po prostu zdrowo jeść i nie patrzeć na innych. Teraz znowu się odchudzam ale tym razem naprawdę zdrowo i z głową :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze masz świętą rację, tylko czemu my głupi ludzie nadal sobie tak czasem myślimy... To chyba jakieś lenistwo albo uzależnienie :).

  Bardzo podoba mi się twój wpis.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepiej ćwiczyć czy też odchudzać się z partnerem treningowym wtedy można nawzajem się motywować :)

  OdpowiedzUsuń