środa, 10 czerwca 2015

Zdrowie to podstawa

Jedzenie wszystkiego, co mi przychodzi na myśl na pewno powoduje pewną przyjemność, ale nie zawsze, a raczej nigdy nie jest zdrowe. Bywało, że jadłam w taki sposób, iż po pewnym czasie nie tylko znaczni gorzej się czułam, miałam w sobie znacznie mniej energii, ale po prostu nie mogłam już spojrzeć spokojnie w moje lustro. Brzuch, uda, pośladki stały się moją obsesją, ale na pewno się nimi nie zachwycałam. Coś trzeba było zrobić i to był ten właściwy moment. Dieta i aktywność fizyczna. Dwa słowa klucz, które zaczęły mi przyświecać. Na całe szczęście nie zdałam się tylko na siebie, bo podejrzewam, że nie osiągnęłabym tego, co jednak mi się udało. Bez wątpienia elementem, bez którego znacznie trudniej jest schudnąć jest osoba dietetyka. 

Dieta jest ważna, ale korzystanie z gotowców nie zawsze przynosi skutek. Ja trafiłam na dobrego dietetyka, który rozpisał mi bardzo fajną dietę, taką, która była dla mnie skuteczna, która mnie nie męczyła i którą poniekąd stosuję nadal. Efekt przyszedł bardzo szybko. W diecie nie chodzi, bowiem o to, aby nie jeść, aby jeść znacznie mniej. We właściwej i skutecznej diecie chodzi o to, aby jeść właściwe produkty, a poza tym również, aby jeść regularnie. To taki mały klucz do odniesienia wielkiego sukcesu. Ruch fizyczny? Nie mogło oczywiście zabraknąć, ale na chwilę obecną weszło mi to już w krew i muszę powiedzieć, że tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie o to, aby schudnąć, ale także o to, aby móc cieszyć się znacznie lepszym stanem zdrowia, znacznie lepszym samopoczuciem, a ruch fizyczny właśnie ten aspekt zaspokaja.

4 komentarze:

 1. Ależ mi się podoba Twoje podejście :) Sama takie mam i mam nadzieję, że będę zarażać nim swoich pacjentów, kiedy zacznę już pracę jako dietetyk :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post! Sama kiesyś miałam podobne podejście do diety, i dopiero teraz, kiedy mam już nadwagę, zrozumiałam, że dieta nie znaczy głodzić sie, tylko zdrowo się odżywiać!

  OdpowiedzUsuń
 3. http://blog-by-oliwia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś kierowałam się sztywnymi zasadami fitnessu, teraz to styl życia! Wszystko przychodzi naturalnie :D
  Zapraszam do mnie: http://takeyourbaggage.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń