wtorek, 22 września 2015

Jak podkręcić metabolizm?

Istnieje kilka prostych sposobów na podkręcenie metabolizmu. Jeśli pracuje na wyższych obrotach, spalasz więcej kalorii. Jest to więc istotne zwłaszcza dla tych osób, które mają problemy z nadwagą, lub po prostu chcą zrzucić kilka kilogramów. 

Woda - to twój przyjaciel. Sporo mówi się o tym, że każdy człowiek powinien pić dziennie dużo wody. I jest to prawda. Optymalnie byłoby wypijać około 2 litrów wody dziennie. Nasze ciało składa się w około 60% z wody. Procent jest różny i zależny od wielu czynników (osoby otyłe mają w sobie mniej wody, zaś najwięcej mają noworodki). Regularne picie wody reguluje nasz metabolizm, przyspiesza wewnętrzne funkcje trawienne i pomaga spalać tkankę tłuszczową. 

Dobrym przyzwyczajeniem jest picie szklanki wody zaraz po przebudzeniu. Wstajesz, idziesz do kuchni, nalewasz sobie szklankę wody i wypijasz. Polecam letnią temperaturę, nie atakuj od samego rana żołądka wodą prosto z lodówki. Ważny jest też jej skład, czyli jakość. Na wodzie mineralnej opisany jest jej skład oraz łączna liczba związków mineralnych. Optymalnie byłoby wybierać wodę zawierającą od 500 do 1000 mg składników mineralnych. Zwróć uwagę na to, że najtańsza woda z marketu często nie jest wodą mineralną, tylko źródlaną - to nie jest to samo! Co możesz zrobić, jeśli nie lubisz pić czystej wody? Wyciskaj sobie do niej cytrynę i dodawaj listek mięty :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza